Ciekawe miejsca na Bornholmie

Hammershus Hammershus

HAMMERSHUS to ruiny jednego z największych średniowiecznych zamków Północnej Europy. Zamek położony na skalistym wzniesieniu i dobrze widoczny od strony morza, od czasów średniowiecza stanowi punkt orientacyjny Bornholmu.

centrum Hammershus Centrum Turystyczne Hammershus

Poznaj Zamek Hammershus w nowy sposób z centrum dla odwiedzających w Hammershus. Z centrum dla zwiedzających widać Hammershus w panoramicznym widoku.

Christianso i Frederikso Christianso i Frederikso

Wyspy zostały "odkryte" przez artystów, szczególnie malarzy, którzy urzeczeni surową urodą wysp zaczęli się na niej osiedlać - nawet dziś mieszka tam na stałe mała ich grupka. Christiansø stale zamieszkuje ok. 100 osób.

 
Jons Kapel Jons Kapel

Ok 7 kilometrów od Hasle na północ znajduje się Kaplica Jona, na ponad 40 metrowej skale, gdzie utworzono specjalne schodki.

Las Almindingen Las Almindingen

W centrum Bornholmu leży wielka, zielona oaza Almendingen, która jest trzecim co do wielkości duńskim lasem. Almindingen jest „Disneylandem” dla miłośników natury.

Rokkestenen Rokkestenen

Kamień skalny jest ciężkim blokiem ważącym ok. 35 ton, który przybył na Bornholm ze Szwecji podczas ostatniej epoki lodowcowej. Znajduje się w Paradise Hills.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram