park motyli na Bornholmie

Park Motyli

Bornholms Sommerfuglepark

Najgorętsze doświadczenie na Bornholmie???

Bornholmski Park Motyli i Kraina Tropików w Nexø- temperatura tutaj wynosi około 27 stopni, a wilgotność jest wysoka, bez względu na to, co mówi prognoza pogody.

Bornholmski Park Motyli- Bornholms Sommerfuglepark znajduje się na zachodnich obrzeżach Nexø. W byłej dużej cieplarni można zobaczyć ponad tysiąc kolorowych motyli z całego świata.

Historia Parku Motyli

Park motyli został założony w 1997 roku w dawnym ogrodzie przedszkolnym.

Jeziorka i ogromne rośliny sprawiają, że goście parku motyli doświadczają bycia pomiędzy naturą. W specjalnie przygotowanych boksach obserwować można etapy rozwoju z poczwarki w barwnego motyla, a także podglądać życie mrówek.

Papugi i inne ptaki o żywych kolorach swobodnie latają wokół egzotycznych roślin.

Bornholms Sommerfuglepark
Park Motyli

Można tu podziwiać setki żywych motyli, kilka rodzajów ptaszków (które zazwyczaj się ukrywają w gęstym listowiu na ziemi lub pod sufitem), kwiaty, tropikalne rośliny oraz wspaniałe kompozycje ogrodowe z miniaturowymi stawami.

W powietrzu unosi się niezwykły egzotyczny zapach i przeraźliwa wilgoć. Spacer po gigantycznej szklarni to wielka frajda, nie tylko dla entomologów, ale trzeba się przygotować, że ciężko się oddycha i już po kilku minutach jest się całym mokrym.

Motyle są wszędzie, mnóstwo motyli. Niektóre w ogóle się nie krępują i siadają wszędzie, niektóre ukazują swoje przepiękne i niesamowicie ubarwione skrzydła.

 

DOJAZD

Park motyli mieści się w Nexø, przy Gl. Rønnevej (przy drodze do Aakirkeby)

Roweremtrasa rowerowa Rønne - Nexø
Autobusem: z Rønne, autobusami linii 5, 6, 7

 

Godziny otwarcia Parku Motyli
Park motyli jest otwarty codziennie od maja do połowy września, w godzinach 10: 00-17: 00.

Tweet
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram