Jazda konna

Jazda konna na Bornholmie jest kolejną formą aktywnego wypoczynku, dozwolona jest między innymi w lesie Almindingen. Można jeździć w tempie spacerowym oraz kłusie na drogach asfaltowych, drogach utwardzonych i drogach żwirowych o szerokości większej niż 2,5 metra.

Można jeździć po lesie, w tym na szlakach turystycznych - jednak nie na obszarach z nowymi roślinami i młodymi drzewami.

Nie wolno jeździć po terenach zamków, kurhanach i innych starożytnych zabytkach ani na polach lasu, za ogrodzeniem i tym podobnymi. Ponadto nie wolno jeździć, gdy oznakowanie wskazuje, że jazda konna jest zabroniona.

Stadniny na Bornholmie

Na wyspie działa kilka stadnin konnych oferujących przejażdżki po wyznaczonych drogach. Atrakcją aktywnych wakacji dla najmłodszych kandydatów są łagodne koniki islandzkie.

Lekcje dla zupełnie początkujących, jak i możliwość jazdy tym zaawansowanym oferuje min Smedegards Rideskole w Ronne. Przejażdżka na koniu wzdłuż łagodnego, zielonego wybrzeża i piaszczystej plaży między Ronne i Hasle należy do niezapomnianych przeżyć, również dla obserwatorów.

 

Tweet
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram