Najlepsza plaża dla rodzin z dziećmi

Dueodde - najbardziej znana plaża na Bornholmie. Plaża Dueodde jest jedną z najlepszych plaż w Europie. Piasek na plaży Dueodde jest wyjątkowo drobny, a woda w Bałtyku jest czysta i z dużą ilością piasków, więc w pobliżu brzegu znajduje się zarówno płytka, jak i głęboka woda.

Plaża Dueodde rozciąga się na kilka kilometrów po obu stronach południowego krańca wyspy. Plaża zaczyna się w Snogebæk jako wąska, prawie prywatna plaża dla domków letniskowych - poszerza się do szerokości kilkuset metrów w punkcie i kończy jako wąska plaża o nazwie Jomfrugård, która jest uważana za plażę dla nudystów.

Na najszerszym odcinku plaży znajduje się wiele wydm i zagłębień, w których można się schronić i nie przeszkadzać. Z głównych parkingów na Fyrvejen i Skrokkegards prowadzą dwie rampy o długości ponad 500 metrów i pozwalają zabrać swój rower, wózek lub wózek inwalidzki przez wydmy na piękną plażę Dueodde. Należy pamiętać, że rampa kończy się więcej niż 100 metrów od linii wodnej.

Parking w Fyrvejen posiada kiosk, toalety i przystanek autobusowy.

Atrakcje w Dueodde
 
Latarnia morska Dueodde Latarnia morska

Będąc na plaży Dueodde trzeba koniecznie odwiedzić znajdującą się tam latarnię morską, ze względu na fantastyczny widok na wybrzeże i cały południowy Bornholm.

 

Bunkry w lasach Dueodde Bunkry w lasach Dueodde

W sosnowym lesie Dueodde można obejrzeć niektóre bunkry z II Wojny Światowej. Bunkry posiadały 17-metrowe działa, które mogły wystrzelić na odległość 42 kilometrów i tym samym odeprzeć wszystkie ataki ze wschodu. Niemcy planowali cztery takie bunkry, ale tylko dwa zostały zbudowane. Celem pozycji tych bunkrów było zabezpieczenie transportu morskiego na południe od Bornholmu.

Sporty na Dueodde Sporty na Dueodde

Wybrzeże oraz sama plaża w Dueodde jest idealnym miejscem do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, bardzo popularne dyscypliny to: kitesurfing, windsurfing, yoga, bieganie.

Tweet
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram