Bornholm oferuje bardzo dużą i zróżnicowaną bazę noclegową, i tym samym są też różne  ceny. Można również tanio przenocować na polu namiotowym u miejscowego rolnika (teltplad) czy w apartamencie 4-gwiazdkowego hotelu w Rønne.

Pokoje do wynajęcia oznaczone są napisem Værelse lub niemieckim Zimmer frei. Jeżeli wakacje planuje się w pełni sezonu na wyspie (poł. VI – poł. VIII), należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji. Większość hoteli, pensjonatów, domków letniskowych itd. otwarta jest od początku maja do końca września, niektóre miesiąc wcześniej i miesiąc później. Prawie wszystkie stosują system rabatowy, zniżki na długie weekendy, pobyty tygodniowe, sprzedaż wakacji w pakietach, np. rowerowych, itd.

Specjalnością Bornholmu przy wynajmie apartamentu/mieszkania jest specjalna opłata za posprzątanie (slutrengøring) lokum, pobierana automatycznie bez względu na to, czy po sobie sprzątniemy, czy nie. Warto wiedzieć, że na kempingach zrzeszonych w DK-CAMP, a takich jest na wyspie najwięcej, obowiązuje posiadanie przy meldunku płatnej karty kempingowej. Wydawana jest ona „od ręki” przy pierwszym noclegu. Podobnie rzecz ma się ze schroniskami młodzieżowymi. W tym wypadku ważną na całym świecie legitymację PTSM można wyrobić jeszcze w Polsce.

Kempingi na Bornholmie:

Mimo iż baza noclegowa jest na Bornholmie bardzo bogata i zróżnicowana, polecamy skorzystanie z pól namiotowych. Na wyspie znajduje się wiele dobrze zagospodarowanych kempingów. Na wielu można wynająć domki czy przyczepy kempingowe, niektóre posiadają własne baseny.

Większość otwarta jest w okresie 1 V–30 IX. Przy pierwszym noclegu wykupimy paszport kempingowy, w Polsce nazywany opłatą klimatyczną. Kempingi są bardzo dobrze zlokalizowane, te na wybrzeżu zwykle przy samej plaży.

Kempingi 3-gwiazdkowe zapewniają wysoki komfort, m.in. kuchnie (wyposażone w palniki, piekarniki, lodówki, naczynia i przybory do gotowania, często również w talerze, sztućce, przyprawy czy ekspresy do kawy), jadalnie, łazienki rodzinne (z dwoma prysznicami oraz umywalnią dla niemowląt), place zabaw, a na nich poza huśtawkami i karuzelami trampoliny oraz olbrzymie materace do skakania.

Uwaga: w miejscu zabaw jest głośno aż do zapadnięcia zmroku, więc jeżeli chcemy biwakować w spokoju i ciszy, najlepiej rozbić namiot jak najdalej od nich.

Na terenie kempingów są sklepiki z podstawowymi produktami żywnościowymi, można tam też wieczorem zamówić pieczywo na kolejny dzień. Niektóre kempingi, np. ten w Sandkaas, oferują morgenbuffet – szwedzki stół.

Pod prysznic należy chodzić z portfelem, ponieważ za ciepłą wodę pobierana jest dodatkowa opłata. Na każdym kempingu opłata jest naliczana w inny sposób.

Uwaga – lepiej zwrócić uwagę na godziny otwarcia recepcji, czasem jest ona czynna tylko rano i po południu; warto o tym pamiętać, jeżeli myślimy o wypożyczaniu roweru w środku dnia.

 
Tweet
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram