Rowerem po Bornholmie

Wyspa to raj dla rowerzystów, gdzie ponad 200 km oznakowanych ścieżek rowerowych zapewnia nie tylko bliższe poznanie wyspy, ale i solidną porcję ruchu.

Wielu turystów na Bornholm wybiera się właśnie z rowerem, są to zarówno osoby młode, rodziny z dziećmi jak i osoby starsze, a to dlatego, że Bornholm jest bardzo dobrze przygotowany dla rowerzystów w każdym wieku i o różnym przygotowaniu fizycznym.

Jedna z najpopularniejszych tras ciągnie się wzdłuż całego brzegu wyspy. Mimo, że ma aż 105 km długości to wprawni rowerzyści pokonać ją mogą nawet w jeden dzień. Rower stanowi także najlepszy środek transportu do zwiedzania wyspy. Ścieżkami rowerowymi można dotrzeć niemal wszędzie.

Stopień trudności szlaków rowerowych jest zróżnicowany, jednak większość z nich nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym amatorom dwóch kółek. W północnej części wyspy można napotkać strome podjazdy (np. trasa Rønne-Allinge), natomiast obszary południowe to w większości tereny płaskie.

Ścieżki rowerowe

Na sieć bornholmskich dróg rowerowych składają się: obwodnica wyspy - droga rowerowa nr 10 oraz drogi regionalne 21, 22, 23, 24, 25, 26.

Całość jest dobrze oznakowana za pomocą zielonych tablic, które ustawione są na skrzyżowaniach i innych wybranych miejscach tras rowerowych. Ciemnozielone tablice z napisem Cykelvej, z odpowiednią numeracją drogi rowerowej, informują rowerzystę o kierunku i odległości do najbliższej miejscowości.

Łączna długość tras rowerowych na Bornholmie to ok. 235 km, obwodnica wyspy to długość ok. 105 km. Skrajne punkty z północy na południe są oddalone o 40 km, natomiast ze wschodu na zachód odległość to 30 km.

Ścieżki rowerowe na Bornholmie

Kilometry: Pomiędzy miastami z zakwaterowaniem:

Rønne-Sandvig / Allinge / Sandkås: 25 km

Rønne-Svaneke: 30 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Svaneke: 27-33 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Balka: 39-45 km

Svaneke-Balka : 12 km

Svaneke / Balka-Rønne: 31 km

Pozostałe odległości:

Rønne-Hasle: 11 km

Hasle-Sandvig / Allinge / Sandkås: 14 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Gudhjem: 11-16 km

Sandvig-Almindingen: 24 km

Gudhjem-Svaneke: 14 km

Rønne-Aakirkeby: 16 km

Gudhjem -Snogebæk / Balka: 25-27 km

Balka-Dueodde: 7 km Balka / Dueodde-Åkirkeby: 16 km

Wypożyczalnie rowerów


Na wyspie działa kilka wypożyczalni rowerów. Wypożyczalnie poza rowerami miejskimi - doskonałe do wycieczek po płaskich terenach wyspy, trekkingowymi i rowerami górskimi oferują przyczepki do przewożenia dzieci (bardzo popularna i wygodna alternatywa dla rodzin z małymi dziećmi), kaski, tandemy lub skutery.

Galeria
Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na Bornholm

Rowerem na BornholmBornholms Museum
Nasi

Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram