Rowerem na Bornholm

Rowerem po Bornholmie

rowery

Wyspa to raj dla rowerzystów, gdzie ponad 200 km oznakowanych ścieżek rowerowych zapewnia nie tylko bliższe poznanie wyspy, ale i solidną porcję ruchu.

Wielu turystów na Bornholm wybiera się właśnie z rowerem, są to zarówno osoby młode, rodziny z dziećmi jak i osoby starsze, a to dlatego, że Bornholm jest bardzo dobrze przygotowany dla rowerzystów w każdym wieku i o różnym przygotowaniu fizycznym.

Jedna z najpopularniejszych tras ciągnie się wzdłuż całego brzegu wyspy. Mimo, że ma aż 105 km długości to wprawni rowerzyści pokonać ją mogą nawet w jeden dzień. Rower stanowi także najlepszy środek transportu do zwiedzania wyspy. Ścieżkami rowerowymi można dotrzeć niemal wszędzie.

Stopień trudności szlaków rowerowych jest zróżnicowany, jednak większość z nich nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym amatorom dwóch kółek. W północnej części wyspy można napotkać strome podjazdy (np. trasa Rønne-Allinge), natomiast obszary południowe to w większości tereny płaskie.

Ścieżki rowerowe

mapa

Na sieć bornholmskich dróg rowerowych składają się: obwodnica wyspy - droga rowerowa nr 10 oraz drogi regionalne 21, 22, 23, 24, 25, 26.

Całość jest dobrze oznakowana za pomocą zielonych tablic, które ustawione są na skrzyżowaniach i innych wybranych miejscach tras rowerowych. Ciemnozielone tablice z napisem Cykelvej, z odpowiednią numeracją drogi rowerowej, informują rowerzystę o kierunku i odległości do najbliższej miejscowości.

Łączna długość tras rowerowych na Bornholmie to ok. 235 km, obwodnica wyspy to długość ok. 105 km. Skrajne punkty z północy na południe są oddalone o 40 km, natomiast ze wschodu na zachód odległość to 30 km.

Ścieżki rowerowe na Bornholmie

Kilometry: Pomiędzy miastami z zakwaterowaniem:

Rønne-Sandvig / Allinge / Sandkås: 25 km

Rønne-Svaneke: 30 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Svaneke: 27-33 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Balka: 39-45 km

Svaneke-Balka : 12 km

Svaneke / Balka-Rønne: 31 km

Pozostałe odległości:

Rønne-Hasle: 11 km

Hasle-Sandvig / Allinge / Sandkås: 14 km

Sandvig / Allinge / Sandkås-Gudhjem: 11-16 km

Sandvig-Almindingen: 24 km

Gudhjem-Svaneke: 14 km

Rønne-Aakirkeby: 16 km

Gudhjem -Snogebæk / Balka: 25-27 km

Balka-Dueodde: 7 km Balka / Dueodde-Åkirkeby: 16 km

Wypożyczalnie

rowery
 

Na wyspie działa kilka wypożyczalni rowerów. Wypożyczalnie poza rowerami miejskimi - doskonałe do wycieczek po płaskich terenach wyspy, trekkingowymi i rowerami górskimi oferują przyczepki do przewożenia dzieci (bardzo popularna i wygodna alternatywa dla rodzin z małymi dziećmi), kaski, tandemy lub skutery.

Aktywnie


Newsletter
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook