joboland

Joboland

Park rozrywki na Bornholmie

Na terenie Jobolandu znajduje się między innymi park wodny o pow. 6.000 m² z podgrzewaną wodą i zjeżdżalniami.

W ZOO spotkamy wiele gatunków małp, ostronosy, lamy, kozy, woły, papugi, kangury, lemury katta, mangusty pręgowane, osły, króliki i wiele więcej.

Duży, pełen kwiatów ogród zaprasza na wiele atrakcji. Można skorzystać z łodzi wiosłowych, minigolfa, poduszek do skakania i parku dla miłośników wspinaczki. Wykonać lot na powierzchni wody w nautic jet lub szalone wirowanie 360 stopni w luna loop.

Zobaczyć przedstawienie, które odbywa się dwa razy dziennie przez większość dni w sezonie.

Historia powstania Joboland

Braenesgardshaven- Joboland został otwarty w 1933 roku i jest znany z pięknej okolicy. W ogrodzie znajduje się wiele przytulnych miejsc ze stołami i ławkami, na których można usiąść i odpocząć.

Przyroda i park rozrywki na Bornholmie pierwotnie były dobrze zarządzanym gospodarstwem, a historia jego sięga XVI wieku. Na przełomie wieków pięknie zaprojektowany ogród stał się symbolem duńskich nieruchomości rolnych i zwyczaj ten stał się zalążkiem rozwoju i sławy Parku Rozrywki.

W 1904 roku Emil Ipsen nabył Braendesgarda, a że był przedsiębiorczy i "wizjonerem" nowych pomysłów, postanowił zmodernizować gospodarstwo- obsadził zbocza wzdłuż Wazy i w 1910 r. pozwolił zbudować tamę, która wzmocniła strumień. Inną atrakcją powstałej rzeki jest piękne jezioro, po której pływało 25 łodzi wiosłowych, a ze starych materiałów zbudował domek na środku jeziora.

W miarę upływu czasu piękny ogród i otaczająca go przyroda stały się czymś, o czym zaczęto mówić na wyspie. Na skutek szerokiego zainteresowania ogrodem w czasie, gdy ponadto nastąpił kryzys w rolnictwie, Emil Ipsen i jego żona w 1933 r. wpadli na pomysł otwarcia parku dla publiczności za opłatą w wysokości 25 ore. Można było przynieść swoje koszyki z żywnością i zakupić na miejscu wodę do kawy. Prawie 21 000 gości odwiedziło ogród w pierwszym sezonie, w następnym roku potroiło liczbę, a do II wojny światowej liczba odwiedzających stale rosła.

W tym samym czasie rozbudowano wyposażenie ogrodu, a dla dzieci wykonano łodzie wiosłowe i różne zabawki.

park rozrywki na Bornholmie

Stare zabawki, ręcznie napędzana karuzela, jezioro i łodzie są nadal jednymi z najbardziej popularnych zajęć. Jednak jeśli ogród miał być dalej prowadzony, trzeba było wdrożyć nowe myślenie. Oznaczało to znaczne inwestycje w rozbudowę istniejących budynków, duże ogrody, scenę plenerową, codzienne pokazy magii, pole do minigolfa i wiele innych. Ponadto powstanie ogromnej krainy wspinaczkowej, a w tym największa inicjatywa ogrodu, park wodny o powierzchni 6000 metrów kwadratowych z pięcioma zjeżdżalniami, szalona rzeka o długości 125 metrów i oddzielny teren wodny dla dzieci. Te inicjatywy w milionowej klasie pomogły utrzymać publiczność. Ostatni pomysł to ścieżka wspinaczkowa, w której goście ogrodu mogą przetestować zarówno sprawność, jak i równowagę.

Nowoczesność również w naturalny sposób odcisnęła piętno na starym ogrodzie. Po 65 latach tej samej nazwy ogrodu- Brændesgårdshaven, w 1998 roku Haven otrzymało nową nazwę JOBOLAND i tym samym stał się nową i bardziej turystyczną nazwą. Tak więc nowe „imię” i krótka nazwa, którą można łatwo zapamiętać, jest dostosowana do ducha czasu i może być wymawiana we wszystkich językach.

DOJAZD 

Rowerem: Park usytuowany ok. 3 km od Svaneke

Autobusem: z Nexø, autobus linii 7

Tweet
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram