W większości hoteli, domków czy apartamentów, które możecie znaleźć na naszej stronie psy i koty są mile widziane. W przypadku podróży z psem lub kotem do rezerwacji zostanie doliczona jednorazowa dodatkowa opłata za sprzątanie w wysokości 250 DKK. Przyjeżdżając z większą ilością zwierząt – 3 lub więcej, opłata wyniesie 500 DKK. Z kolei na większości kempingów można zabrać ze sobą zwierzęta bez dodatkowych opłat.

Psy nie mogą być pozostawione same w domkach letniskowych, aby nie leżały w łóżkach lub na meblach. Zabierając psa na spacer, musimy trzymać go na smyczy i zbierać jego odchody.

Generalnie zwierzęta są mile widziane na Bornholmie. Możemy chodzić z psami po wszystkich plażach, wchodzić do większości lasów, tam gdzie to będzie zabronione zobaczymy znaki i należy tego przestrzegać. Należy również pamiętać, że na Bornholmie występuje dużo dzikich zwierząt, między innymi mnóstwo królików czy żubry, za którymi pies może chętnie pobiec.

Ewidentnie zabronione jest zabieranie swoich pupili na Christianso. Archipelag Ertholmene jest rezerwatem przyrody, gdzie żyje i ma okres lęgowy wiele ptaków.

Nieodzownym warunkiem podróży z pupilem jest spełnienie poniższych warunków:

Twój pies / kot musi być oznakowany za pomocą mikroprocesora lub czytelnego tatuażu.

Twój pies / kot musi mieć „paszport dla zwierząt domowych”, który jest dostępny u weterynarza.

Twój pies / kot musi zostać zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Szczepienie należy podać na ponad 3 tygodnie przed wyjazdem.

Zabierz swojego pupila na Bornholm.

Komentarz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram