Rejsy na Bornholm

Bornholm, urokliwa duńska wyspa położona na Bałtyku, jest popularnym celem turystycznym, a aby dotrzeć na tę malowniczą wyspę, istnieją kilka opcji transportu. Oto aktualne informacje na rok 2023 dotyczące rejsów na Bornholm:

Promy samochodowe:

Prom z Sassnitz (Rugia, Niemcy): Możesz podróżować na Bornholm z Sassnitz na Rugii, Niemcy. Firma żeglugowa Bornholmslinjen obsługuje tę trasę. Czas podróży wynosi około 3,5 godziny, co czyni to połączenie popularnym wśród osób podróżujących z Niemiec. Port znajduje się przed wioską i jest dobrze oznakowany. Ruch w porcie jest dość łatwy do opanowania, ponieważ nie ma wielu promów, można szybko znaleźć właściwą bramę.

Promy z Ystad (Szwecja): Inna opcja to podróż z Ystad w południowej Szwecji do Rønne na Bornholmie. Również tutaj firma żeglugowa Bornholmslinjen oferuje usługi. Czas podróży z Ystad wynosi około 2,5 godziny. To doskonała opcja dla osób podróżujących z obszarów południowej Szwecji.

Połączenia osobowe:

  1. Statki pasażerskie z Kołobrzegu: Niestety, flota pasażerska Kołobrzeg KŻP nie oferuje obecnie rejsów na Bornholm. Dla polskich podróżnych istnieje alternatywa rejsu z Kołobrzegu jednostką: M/Y ATHLON II to jednostka motorowa, która przeszła modernizację w 2015 roku, zapewniając wyjątkowe usługi turystyczne. Posiada przestronny pokład słoneczny. Statek ma wymiar 20 m długości, zapewniając dużo miejsca na bagaże, w tym rowery. Posiada pełne zaplecze społeczne i gastronomiczne, idealne do dwudniowej podróży. Statek zabiera 12 osób w kabinach dwuosobowych.

  2. Lotnisko na Bornholmie: Wyspa Bornholm posiada małe lotnisko, ale głównym środkiem transportu na wyspę są promy. Lotnisko może być używane głównie przez tych podróżnych, którzy preferują loty krajowe lub międzynarodowe połączenia lotnicze.

  3. Port promowy w Rønne: Rønne, największy port promowy na Bornholmie, jest głównym punktem docelowym dla większości rejsów na wyspę. Stąd wyruszają promy Bornholmslinjen do Ystad w Szwecji i niemieckiego portu Sassnitz na Rugii. Czas podróży z obu miejsc wynoszą odpowiednio około 2,5 i 3,5 godziny.

Warto sprawdzić dostępność i rozkład rejsów na Bornholm przed planowaną podróżą, ponieważ mogą się one różnić w zależności od pory roku i okoliczności.

Rejsy na Bornholm z Kołobrzegu

Rejsy z Kołobrzegu

Dwudniowy rejs z Kołobrzegu na Bornholm to dostępna oferta podróży na urokliwą duńską wyspę. Szczegóły, w tym daty, ceny i inne informacje, można znaleźć na stronie:Rejsy z Kołobrzegu na Bornholm. Jest to wygodna opcja dla podróżnych z Polski, chcących zwiedzić Bornholm. Dla podróżnych z Kołobrzegu mamy wiele atrakcyjnych opcji.

Oferujemy wycieczki z doświadczonym przewodnikiem w komfortowym samochodzie. Nasza cena to 500 DKK za godzinę max 8 osób. Możemy także zapewnić rowery turystyczne oraz e-bike i dostarczyć je do wyznaczonego miejsca. Chętnie zajmiemy się także dostawą wybranych zakupów i innych usług, aby uczynić Państwa podróż jeszcze bardziej komfortową i przyjemną.

* Prosimy o kontakt minimum dwa dni przed przybyciem na Bornholm

Prom na Bornholm z Sassnitz

Linia: Bornholmslinjen

Sassnitz - Rønne - Sassnitz

Promy na Bornholm z Sassnitz przewożą:

pasażerowie

PASAŻERÓW

rowery

ROWERY

motocykle

MOTOCYKLE

samochody

SAMOCHODY

Duże i bezpieczne promy nie są odwoływane ze względu na warunki pogodowe. Do dyspozycji pasażerów kafeteria, sklepik, fotele lotnicze, kabiny. Przewoźnik zapewnia rejsy od marca do października.

Linia: Bornholmslinjen ( www.bornholmslinjen.com )
Czas podróży (1 wycieczka): Prom 3,5 godziny
Wysoki sezon (codziennie): 1-2 wycieczki
Poza sezonem (tygodniowo): 3-4

Prom Polferries na Bornholm ze Świnoujścia

Prom ze Świnoujścia do Rønne przez Ystad - Noc + Dzień

Rejs promem Polferries ze Świnoujścia przez Ystad (Szwecja) na Bornholm, łączony dwoma promami. Duże, bezpieczne promy zabierają na pokład samochody, motocykle, rowery i osoby piesze. Rejsy odbywają się przy większym zafalowaniu morza.

Na promach - sklepy, kawiarnia, restauracja, tarasy widokowe.

Prom na Bornholm z Sassnitz

Prom ze Świnoujścia do Rønne przez Ystad - Noc + Noc

Promem UnityLine ze Świnoujścia przez Ystad (Szwecja) na Bornholm, łączony dwoma promami. Promy zabierają samochody, motocykle, rowery oraz osoby piesze. Rejsy odbywają się przy większym zafalowaniu morza.

Ceny biletów obejmują przeprawę promową oraz miejsca w kabinie.

Prom na Bornholm z Sassnitz

Prom z Gudhjem do Christiansø

Na wyspę Christiansø dopłyniemy tylko z jednej miejscowości - z Gudhjem statkiem M/S Ertholm. Statek Ertholm wypływa codziennie w sezonie letnim o godz. 10.00 z portu w Gudhejm. Godzinę planowanego powrotu trzeba podać przy zakupie biletu !

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram