Rezerwat Slotslyngen

Slotslyngen (wrzosowisko zamkowe) zostało nazwane na cześć zamku Hammerhus i jest dużym i zróżnicowanym obszarem przyrodniczym. Obejmuje obszar od Mølledalen pod ruinami zamku Hammershus i na południe do Vang. Różne szlaki i ścieżki dają możliwość odkrywania tej dzikiej i fascynującej przyrody, oferując zarówno lasy, jak i wrzosowiska górskie.

Na południe od Hammershus leży Slotslynge, częściowo pod lasem, częściowo jako otwarty klif z historycznym zainteresowaniem zarządzaniem przyrodą - w tym miejscu jedna z pierwszych prób powstrzymania roślinności poprzez pewną „naturalizację” w postaci odsłoniętej owce i kozy. Ten rodzaj wypasu, zwany ochroną przyrody , jest właśnie próbą przybliżenia naturalnej obecności kilku różnych roślinożerców w przeszłości, które mają coraz bardziej zróżnicowaną i „otwartą” naturę.

Kilka oznakowanych szlaków prowadzi przez ten fascynujący krajobraz Bornholmu z jego wietrznym stokiem, bujnym i dziko rosnącym lasem z brzozą, jodłą, dębem, hebanem i wiciokrzewem, a także charakterystycznymi pokrytymi lodem okrągłymi skałami.

Pętla zamkowa oferuje najbardziej dramatyczne krajobrazy, gdy podążasz ścieżką bardzo blisko linii brzegowej, z widokiem na morze głęboko pod tobą z jednej strony i imponujące formacje skalne Bornholmu, które wznoszą się wysoko nad tobą po przeciwnej stronie ścieżki , Unikalne cechy góralskie i widok Hammerhus są naturalnie pielęgnowane przez wypas owiec, co zapobiega rozwojowi tego obszaru.

Slotslyngen to unikalny obszar przyrodniczy na północnym Bornholmie.

Na południe od Hammershus leży Slotslyngen, Stok zamkowy- Slotslyngen to górzysty klif i obszar leśny wzdłuż linii brzegowej na północno-zachodnim Bornholmie.

Obszar pastwisk pierwotnie należał do zamku Hammershus , a między lodowymi skałami rosły tylko wrzosy i małe krzaki.

W 1909 r. 170 hektarów powierzchni zostało zakupione przez państwo, a następnie powiększyło się o naturalny las mieszany z mniejszymi działkami leśnymi.

Od 1967 r. zaczęto wypasać obszar o powierzchni 25 ha na południu i był to jeden z pierwszych w kraju eksperymentów ochrony przyrody z owcami i kozami.

Stok zamkowy, wraz z Hammeren , Hammershus i Borrelyngen, stanowi naturalną powierzchnię ok. 600 ha, który jest własnością państwa i jest prowadzony przez Forest and Nature Agency .

BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram