Bornholms Museum
i oddziały

Bornholms Museum

Co zobaczymy w
Bornholms Museum

Jedno z najstarszych muzeów w Danii (zał. w 1893 r). Bogate zbiory obejmujące 10.000 lat historii Bornholmu - od epoki neolitu do okresu zimnej wojny (1945-1989). Godne uwagi są złote figurki Guldgubber z ok. 550 r.n.e. Na Bornholmie znaleziono ich prawie 3.000!

Bornholms Museum

Ponadto m.in. ekspozycja o r. 1658 – powstanie ludowe przeciwko Szwedom,wystawa szafkowych zegarów bornholmskich, dział marynistyczny oraz ciekawa prezentacja okresu II wojny światowej na Bornholmie – okupacja niemiecka, a po niej bombardowania i okupacja sowiecka do kwietnia 1946 r.

Także stała wystawa o okresie zimnej wojny na Bornholmie, której część poświęcona jest ówczesnym ucieczkom z Polski Ludowej i NRD na Bornholm.

Bornholms Museum w Ronne
Wystawa Bornholms Museum
zimna wojna

Ucieczki do Wolności
z Polski Ludowej i NRD na Bornholm

Fabryka Hjorth

Fabryka Hjorth
Bornholmskie Muzeum Ceramiki

Erichsens Gård

Erichsens Gård
dom mieszczański

Melstedgård

Melstedgård
i Gaarden

MICE

na Bornholmie

Oferujemy wszelkiego rodzaju formę współpracy przy organizacji wyjazdów firmowych. Incentive, wypoczynek, wycieczka krajoznawcza połączona z jazdą na rowerach, czy też aktywny wypoczynek z elementami zwiedzania.

Konferencja, wyjazd integracyjny, a może zawody? Opowiedzcie nam o swoich oczekiwaniach, a nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby czas spędzony na Bornholmie był niezapomniany. Zadbamy również o najwyższą jakość obsługi oraz atrakcyjne ceny. Sprawdźcie nasze realizacje!

 
INCENTIVE
KONFERENCJE
USŁUGI VIP
REJSY MORSKIE
GRA MIEJSKA
Galeria
Bornholms Museum

Bornholms Museum

Bornholms Museum

Bornholms Museum

Bornholms Museum

Bornholms MuseumBornholms Museum
Nasi

Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram