park motyli na Bornholmie

Park Motyli

Bornholms Sommerfuglepark

Najgorętsze doświadczenie na Bornholmie???

Bornholmski Park Motyli i Kraina Tropików w Nexø- temperatura tutaj wynosi około 27 stopni, a wilgotność jest wysoka, bez względu na to, co mówi prognoza pogody.

Bornholmski Park Motyli- Bornholms Sommerfuglepark znajduje się na zachodnich obrzeżach Nexø. W byłej dużej cieplarni można zobaczyć ponad tysiąc kolorowych motyli z całego świata.

Historia Parku Motyli

Park motyli został założony w 1997 roku w dawnym ogrodzie przedszkolnym.

Jeziorka i ogromne rośliny sprawiają, że goście parku motyli doświadczają bycia pomiędzy naturą. W imponującym parku goście dostrzegają fantastyczną zmianę motyli od jaja do gąsienicy i poczwarki - i wreszcie ostatnią zmianę w bogato ubarwionego motyla.

Papugi i inne ptaki o żywych kolorach swobodnie latają wokół egzotycznych roślin.

Bornholms Sommerfuglepark
Park Motyli

Można tu podziwiać setki żywych motyli, kilka rodzajów ptaszków (które zazwyczaj się ukrywają w gęstym listowiu na ziemi lub pod sufitem), kwiaty, tropikalne rośliny oraz wspaniałe kompozycje ogrodowe z miniaturowymi stawami.

W powietrzu unosi się niezwykły egzotyczny zapach i przeraźliwa wilgoć. Spacer po gigantycznej szklarni to wielka frajda, nie tylko dla entomologów, ale trzeba się przygotować, że ciężko się oddycha i już po kilku minutach jest się całym mokrym.

Motyle są wszędzie, mnóstwo motyli. Niektóre w ogóle się nie krępują i siadają wszędzie, niektóre siadają ukazując swoje przepięknie i niesamowicie ubarwione skrzydła.

Godziny otwarcia Parku Motyli
Park motyli jest otwarty codziennie od maja do połowy września, w godzinach 10: 00-17: 00.

Gl. Rønnevej 14

3730 Nexø

Galeria
Park Motyli w Nexø

Park Motyli w Nexø

Park Motyli w Nexø

BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram