park motyli na Bornholmie

Park Motyli

Bornholms Sommerfuglepark

Najgorętsze doświadczenie na Bornholmie???

Bornholmski Park Motyli i Kraina Tropików w Nexø- temperatura tutaj wynosi około 27 stopni, a wilgotność jest wysoka, bez względu na to, co mówi prognoza pogody.

Bornholmski Park Motyli- Bornholms Sommerfuglepark znajduje się na zachodnich obrzeżach Nexø. W byłej dużej cieplarni można zobaczyć ponad tysiąc kolorowych motyli z całego świata.

Historia Parku Motyli

Park motyli został założony w 1997 roku w dawnym ogrodzie przedszkolnym.

Jeziorka i ogromne rośliny sprawiają, że goście parku motyli doświadczają bycia pomiędzy naturą. W imponującym parku goście dostrzegają fantastyczną zmianę motyli od jaja do gąsienicy i poczwarki - i wreszcie ostatnią zmianę w bogato ubarwionego motyla.

Papugi i inne ptaki o żywych kolorach swobodnie latają wokół egzotycznych roślin.

Bornholms Sommerfuglepark
Park Motyli

Można tu podziwiać setki żywych motyli, kilka rodzajów ptaszków (które zazwyczaj się ukrywają w gęstym listowiu na ziemi lub pod sufitem), kwiaty, tropikalne rośliny oraz wspaniałe kompozycje ogrodowe z miniaturowymi stawami.

W powietrzu unosi się niezwykły egzotyczny zapach i przeraźliwa wilgoć. Spacer po gigantycznej szklarni to wielka frajda, nie tylko dla entomologów, ale trzeba się przygotować, że ciężko się oddycha i już po kilku minutach jest się całym mokrym.

Motyle są wszędzie, mnóstwo motyli. Niektóre w ogóle się nie krępują i siadają wszędzie, niektóre siadają ukazując swoje przepięknie i niesamowicie ubarwione skrzydła.

Godziny otwarcia Parku Motyli
Park motyli jest otwarty codziennie od maja do połowy września, w godzinach 10: 00-17: 00.

Gl. Rønnevej 14

3730 Nexø

Galeria
Park Motyli na Bornholmie

Park Motyli na Bornholmie

Park Motyli na BornholmieBornholms Museum

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram