Plaże na Bornholmie

Bornholmskie plaże są łagodne i przyjazne dzieciom. Łagodne zejście w morze zapewnia bezpieczną kąpiel, a delikatny piasek uprzyjemni opalanie. Plaże na północnym wybrzeżu są bardziej kamieniste. Wszędzie jednak temperatura wody dochodzi latem do +22 stopni C.

Nic dziwnego, że plaże i kąpiele morskie są tak popularne wśród zarówno turystów jak i tubylców...

plaża Snogebaek
plaża w Hasle
plaża w Dueodde

Plaża Dueodde

najsłynniejsza plaża na Bornholmie

Plaża w Dueodde to nie tylko najlepsza plaża na Bornholmie, ale w całej Danii i na wybrzeżu Bałtyku.Nieskazitelnie biały, czysty piasek ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów, szerokością sięga od 50 do prawie 150 metrów. Na Dueodde czuć wolność, nie tylko w Jomfrugard - części wydzielonej dla nudystów.

Plaża Dueodde rozciąga się na kilka kilometrów po obu stronach południowego krańca wyspy. Plaża zaczyna się w Snogebæk jako wąska, prawie prywatna plaża dla domków letniskowych - poszerza się do szerokości kilkuset metrów w Dueodde i kończy jako wąska plaża o nazwie Jomfrugård, która jest uważana za plażę dla nudystów.Na najszerszym odcinku plaży znajduje się wiele wydm i zagłębień, w których można się schronić i nie przeszkadzać innym. Plaża Dueodde jest jedną z najlepszych plaż w Europie. Piasek na plaży jest wyjątkowo drobny i zachęcający, a woda czysta z dużą ilością piasku.

Z głównych parkingów na Fyrvejen i Skrokkegards prowadzą dwie rampy o długości ponad 500 metrów, co pozwala zabrać ze sobą rower, wózek lub wózek inwalidzki przez wydmy na piękną plażę Dueodde. Należy pamiętać, że rampa kończy się więcej niż 100 metrów od linii wodnej. Parking w Fyrvejen posiada kiosk, toalety i przystanek autobusowy.Będąc na plaży Dueodde wartą zwiedzenia jest latarnia morska ze względu na fantastyczny widok na wybrzeże i cały południowy Bornholm.

Plaża Balka

to jedna z najpopularniejszych plaż na Bornholmie

Plaża Balka ma kilka kilometrów, bardzo drobny piasek i płytką wodę. Plaża jest osłonięta przed dominującym zachodnim wiatrem. Jest znana z ciepłej i płytkiej wody, gdzie dzieci mogą godzinami pluskać się w łagodnych falach. Aby dostać się na plażę trzeba pokonać długą drogę, jeśli chce się popływać. Plaża Balka zaczyna się w Snogebæk - gdzie jest wiele sklepów i restauracji - a kończy w Balka z restauracją, mini golfem, toaletami i mnóstwem miejsc parkingowych. W szczycie sezonu na plaży Balka są ratownicy, a na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, sprzęt do windsurfingu i leżaki.

Plaża Boderne

na południowym wybrzeżu Bornholmu

W Boderne na południowym wybrzeżu Bornholmu znajduje się piękna piaszczysta plaża. Jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak np. kitesurfing, windsurfingBornholms Museum

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram