Plaże na

Bornholmie

Bornholm nazywany jest często Majorką Północy, gdyż położenie wyspy sprawia, że jest miejscem o największej liczbie godzin słonecznych w Danii. Każdy znajdzie tutaj wszystko, co potrzeba na wakacjach: od klifów, dużej ilości zieleni, do szerokich plaż, o drobnym piasku i łagodnych zejściach do Bałtyku.

Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Również osoby preferujące słodkie nicnierobienie na plaży, znajdą tu doskonałe warunki.

latarnia morska w Dueodde

Plaża w Dueodde to nie tylko najlepsza plaża na Bornholmie, ale w całej Danii i na wybrzeżu Bałtyku. Nieskazitelnie biały, czysty piasek ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów, szerokością sięga od 50 do prawie 150 metrów. Na Dueodde czuć wolność, nie tylko w Jomfrugaard - części wydzielonej dla nudystów.

Plaża Dueodde rozciąga się na kilka kilometrów po obu stronach południowego krańca wyspy. Plaża zaczyna się w Snogebæk jako wąska, prawie prywatna plaża dla domków letniskowych - poszerza się do szerokości kilkuset metrów w Dueodde i kończy jako wąska plaża o nazwie Jomfrugård, która jest uważana za plażę dla nudystów.Na najszerszym odcinku plaży znajduje się wiele wydm i zagłębień, w których można się schronić i nie przeszkadzać innym. Plaża Dueodde jest jedną z najlepszych plaż w Europie. Piasek na plaży jest wyjątkowo drobny i zachęcający, a woda czysta z dużą ilością piasku.

Z głównych parkingów na Fyrvejen i Skrokkegards prowadzą dwie rampy o długości ponad 500 metrów, co pozwala zabrać ze sobą rower, wózek lub wózek inwalidzki przez wydmy na piękną plażę Dueodde. Należy pamiętać, że rampa kończy się więcej niż 100 metrów od linii wodnej. Parking w Fyrvejen posiada kiosk, toalety i przystanek autobusowy.Będąc na plaży Dueodde wartą zwiedzenia jest latarnia morska ze względu na fantastyczny widok na wybrzeże i cały południowy Bornholm.

plaża w Balce

Plaża Balka ma kilka kilometrów, bardzo drobny piasek i płytką wodę. Plaża jest osłonięta przed dominującym zachodnim wiatrem. Jest znana z ciepłej i płytkiej wody, gdzie dzieci mogą godzinami pluskać się w łagodnych falach. Aby dostać się na plażę trzeba pokonać długą drogę, jeśli chce się popływać.

Plaża Balka zaczyna się w Snogebæk - gdzie jest wiele sklepów i restauracji - a kończy w Balka z restauracją, mini golfem, toaletami i mnóstwem miejsc parkingowych. W szczycie sezonu na plaży Balka są ratownicy, a na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, sprzęt do windsurfingu i leżaki.

plaża w Boderne

W Boderne na południowym wybrzeżu Bornholmu znajduje się piękna piaszczysta plaża.

Jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak np. kitesurfing, windsurfing

kitesurfing w Jomsfurgaard

Plaża Jomfrugaard to najlepsza opcja dla surferów, ponieważ występują tutaj największe fale.

Szerokość plaży zmienia się wraz z intensywnością burz zimowych. Parking znajduje się dokładnie naprzeciw plaży, z widokiem na morze.

BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram