Plaże Na Bornholmie

Plaże na Bornholmie

plaże na Bornholmie.

Bornholmskie plaże są łagodne i przyjazne dzieciom. Łagodne zejście w morze zapewnia bezpieczną kąpiel, a delikatny piasek uprzyjemni opalanie. Plaże na północnym wybrzeżu są bardziej kamieniste. Wszędzie jednak temperatura wody dochodzi latem do +22 stopni C. Nic dziwnego, że plaże i kąpiele morskie są tak popularne wśród zarówno turystów jak i tubylców...

 

Poniżej krótki opis poszczególnych plaż Bornholmu:

Balka, Dueodde, Boderne: piaszczyste plaże- sporty wodne- surfingkitesurfing, windsurfing, sup, kajaki

Snogebæk: plaża piaszczysta, częściowo z kamieniami

Sommer odde, Østre Sømark, Vestre Sømark, Arnager, Stampen, Hasle: plaże piaszczyste z kamieniami

Sandvig: piaszczysta zatoka kąpieliskowa, pomost- sporty wodne- surfingkitesurfing, windsurfing, sup, kajaki

Melsted: plaża piaszczysta z kamieniami

Plaża Dueodde- najsłynniejsza plaża na Bornholmie

Plaża Dueodde- najsłynniejsza plaża na Bornholmie

Plaża w Dueodde to nie tylko najlepsza plaża na Bornholmie, ale w całej Danii i na wybrzeżu Bałtyku. Nieskazitelnie biały, czysty piasek ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów, szerokością sięga od 50 do prawie 150 metrów. Na Dueodde czuć wolność, nie tylko w Jomfrugard - części wydzielonej dla nudystów.

 

Plaża Dueodde rozciąga się na kilka kilometrów po obu stronach południowego krańca wyspy. Plaża zaczyna się w Snogebæk jako wąska, prawie prywatna plaża dla domków letniskowych - poszerza się do szerokości kilkuset metrów w Dueodde i kończy jako wąska plaża o nazwie Jomfrugård, która jest uważana za plażę dla nudystów. Na najszerszym odcinku plaży znajduje się wiele wydm i zagłębień, w których można się schronić i nie przeszkadzać innym.

 

Plaża Dueodde- Majorka Północy

 

Plaża Dueodde jest jedną z najlepszych plaż w Europie. Piasek na plaży jest wyjątkowo drobny i zachęcający, a woda czysta z dużą ilością piasku.

 

Z głównych parkingów na Fyrvejen i Skrokkegards prowadzą dwie rampy o długości ponad 500 metrów, co pozwala zabrać ze sobą rower, wózek lub wózek inwalidzki przez wydmy na piękną plażę Dueodde. Należy pamiętać, że rampa kończy się więcej niż 100 metrów od linii wodnej. Parking w Fyrvejen posiada kiosk, toalety i przystanek autobusowy. Będąc na plaży Dueodde wartą zwiedzenia jest latarnia morska ze względu na fantastyczny widok na wybrzeże i cały południowy Bornholm.

Plaża Balka- to jedna z najpopularniejszych plaż na Bornholmie

Plaża Balka- to jedna z najpopularniejszych plaż na Bornholmie
 

Plaża Balka ma kilka kilometrów, bardzo drobny piasek i płytką wodę. Plaża jest osłonięta przed dominującym zachodnim wiatrem. Jest znana z ciepłej i płytkiej wody, gdzie dzieci mogą godzinami pluskać się w łagodnych falach. Aby dostać się na plażę trzeba pokonać długą drogę, jeśli chce się popływać.

 

Plaża Balka zaczyna się w Snogebæk - gdzie jest wiele sklepów i restauracji - a kończy w Balka z restauracją, mini golfem, toaletami i mnóstwem miejsc parkingowych.

 

W szczycie sezonu na plaży Balka są ratownicy, a na miejscu można wypożyczyć rowery wodne, sprzęt do windsurfingu i leżaki.

Plaża Hullehavn- to przytulna, niewielka, piaszczysta plaża Svaneke

Plaża Hullehavn- Svaneke
 

Svaneke nie jest znane z kąpieli, ale ma bardzo ładną plażę. Mała, piaszczysta plaża pomiędzy skałami w Hullehavn na wschodnim krańcu miasta została stworzona przez nawiezienie piasku. Początkowo, aby zadowolić ludzi przebywających na kempingu, ale teraz wszyscy mogą z niej korzystać. W pobliżu plaży Hullehavn znajduje się trampolina, a także schody umożliwiające łatwy dostęp do wody.

 

Na plaży jest drewniana rampa, aby ułatwić wejście do wody, znajduje się też kiosk i kilka miejsc parkingowych. Wybierając się na wycieczkę wzdłuż wybrzeża Bornholmu w morskim kajaku, plaża Hullehavn jest dobrym miejscem na przerwę przed podróżą dalej do Sandkås Odde z piękną latarnią morską Svaneke.

 

Plaża w Hullehavn jest również popularnym miejscem dla wielu nurków, którzy każdego roku wskakują do wody u wybrzeży Bornholmu. Niska zawartość soli w Bałtyku, dobra widoczność i skały oferują wiele możliwości dla nurkowania. Przy plaży Hullehavn łatwo jest dostać się do wody, są tam rafy i wąwozy, którymi można pływać. Plaża Hullehavn nadaje się również do nurkowania z rurką.

Plaża Kobbeå jest jedną z mniej znanych plaż na Bornholmie

Plaża Kobbeå jest jedną z mniej znanych plaż na Bornholmie
 

Plaża Kobbeå jest niewielkim klejnotem, który jest głównie wykorzystywany przez mieszkańców i osoby przebywające na pobliskich kempingach. Mimo, że plaża Kobbeå jest skalistą plażą z kamykami przy linii wodnej, istnieje kilka miejsc z piaszczystym dnem, gdzie można wejść do wody. Na końcu plaży strumień Kobbeå płynie w dół do morza, zapewniając godziny zabawy dla dzieci, warto też podążać za potokiem Kobbeå do jego wyjątkowej doliny uskokowej, do pięknego wodospadu Stavehøl.

Plaża Melsted- mała, piaszczysta plaża na południe od Gudhjem

Plaża Melsted- mała, piaszczysta plaża na południe od Gudhjem
 

W odległości krótkiego spaceru od Gudhjem, udając się na na południe- znajduje się plaża Melsted - mała piaszczysta plaża, która biegnie od portu Melsted do Melsted Badehotel. Na jednym końcu plaży płynie w dół do morza mały strumień. Tutaj dzieci mogą bawić się godzinami budując małe zapory. Na drugim końcu plaży w Melsted znajduje się kąpielisko, dzięki czemu można uniknąć kamyków na dnie morza.

 

W pobliżu plaży Melsted znajduje się kilka małych parkingów, zarówno przy głównej drodze, jak i w wiosce rybackiej w Melsted.

Plaża Næs- ładna mała piaszczysta plaża w północnej części Bornholmu.

Plaża Naes
 

Plaża Naes leży w pięknej, naturalnej okolicy ze stromymi klifami i otoczona lasami. Plaży została wydana niebieska flaga i jest przyjazna dzieciom. Znajduje się tam parking, miejsce na ognisko, szlaki turystyczne, schrony i bank narzędzi, gdzie można wypożyczyć sprzęt do zwiedzania lasu i plaży.

 

Plaża ma 650 metrów długości: sekcja północna to piaszczysta plaża o szerokości 100 metrów, a sekcja południowa to piaszczysta plaża o szerokości 10 metrów. Wzdłuż całej długości plaży znajduje się niewielki pas kamieni tuż przy brzegu, ale kilka metrów od brzegu znajduje się piękne piaszczyste dno.

 

Kąpielisko jest płytkie: głębokość wody 2 metry i ciągnie się 200 metrów od brzegu przy normalnym poziomie wody. W przypadku wózków inwalidzkich i tym podobnych, utworzono ścieżkę dojazdową od parkingu do pomostu dla niepełnosprawnych w połowie drogi wzdłuż plaży.

Plaża Sandvig jest najbardziej wysuniętą na północ plażą na Bornholmie

Plaża Sandvig
 

Sandvig Beach znajduje się u stóp Hammerknude na północnym krańcu Bornholmu i jest najpopularniejszą plażą na północy wyspy. Plaża Sandvig latem zawsze tętni życiem. Dzieci bawią się na plaży lub skaczą z niskich skał, które są otoczone piaskiem. Dorośli korzystają z kąpieli słonecznych, grają w piłkę lub szukają schronienia wśród odległych skał.

 

Na plaży Sandvig wszystko jest pod ręką, to znaczy w mieście Sandvig z jego hotelami, pensjonatami, restauracjami, sklepami i autobusami; obozowisko; korty tenisowe; kiosk; parking. A jeśli znudzimy się opalaniem, to Hammerknuden jest zawsze warte spaceru.

Z parkingu jest kilka ścieżek dostępnych dla wózków inwalidzkich na plażę. W 2015 roku plaża dostała nowe molo kąpielowe, a ratownicy pełnią dyżur przez całe lato.

 

 

Plaża Sandkås

Plaża Sandkas
 

Plaża Sandkås znajduje się w pięknej północnej części Bornholmu, pięknie położonej wśród skał. Plażę znajdziemy między Sandkås a Tejn i Allinge i jak sama nazwa wskazuje, jest dużo piasku. Plaża posiada parking i kiosk.

Boderne na południowym wybrzeżu Bornholmu oferuje bardzo ładną piaszczystą plażę

Boderne na południowym wybrzeżu Bornholmu oferuje bardzo ładną piaszczystą plażę
 

Boderne to urocza, piaszczysta plaża na południowym wybrzeżu. Tutaj można znaleźć wydrążenia na wydmach, w których można się odizolować od reszty osób. Można grać w piłkę na plaży i nad wodą. Można popływać i zanurkować z wysokich skał w wodzie.

 

Plaża zaczyna się od przystani małych łodzi, gdzie znajduje się hotel, kiosk i sklep z ubraniami, nie wspominając o doskonałej toalecie i parkingach. Na końcu plaży znajduje się wojskowy obszar treningowy, ale rzadko jest używany w sezonie.

Plaża Galløkken na obrzeżach Rønne na Bornholmie

Plaża Gallokken
 

1 km na południe od centrum Rønne, przy pięknej otwartej przestrzeni przyrodniczej Galløkken, znajduje się urocza plaża Galløkken, która rozciąga się na długości 30-35 km wzdłuż południowego wybrzeża Bornholmu do Nexø.

 

Plaża Galløkken ma wiele prostopadłych wzgórz, a pomiędzy tymi wzgórzami znajduje się piękne piaszczyste dno.

Plaża Onsbæk to urocza piaszczysta plaża na południe od Rønne

Plaża Onsbaek
 

Przy plaży Onsbæk na obrzeżach Rønne, piasek rozciąga się daleko w głąb wody, zanim dojdziemy do kamienistego dna. Odległość od Rønne do Onsbæk wynosi kilka metrów, można tam spacerować i jeździć na rowerze. W pobliżu plaży znajduje się parking. Droga dojazdowa do plaży Onsbæk jest nieco stroma i wąska, a w kilku miejscach znajdują się schody.

Plaża Hasle - zwana także Lystskoven - to bardzo ładna plaża na zachodnim wybrzeżu Bornholmu

Plaża Hasle
 

Na południe od Hasle znajduje się piękna długa plaża z ładnym piaskiem i doskonałymi warunkami do kąpieli. Przy zachodzie słońca warto również wybrać się na szeroką plażę od strony zachodniej. W lesie, przy plaży Hasle są miejsca parkingowe i toalety - zarówno w północnej części plaży w pobliżu Klympen, jak i w południowej części przy drodze Glasværksvej.

Plaża Arnager znajduje się przy małej, przyjaznej wiosce rybackiej na wzgórzu od lotniska Bornholm

Plaża Arnager
 

Plaża Arnager oferuje uroczą, piaszczystą plażę, która rozciąga się od małej zatoczki portowej wokół zatoki do Sose Odde.  Arnager ma również własną wędzarnię, gdzie panuje wspaniała atmosfera.

Plaża Antoinette to jedna z ładnych plaż kąpielowych w Rønne

Plaża Antoinette
 

Długa, przyjemna plaża Antoinette na północ od Rønne jest bardzo popularna, a ponieważ plaża rozciąga się przez kilkaset metrów wzdłuż wybrzeża, jest dużo miejsca - i łatwo jest znaleźć osłonięte miejsce. Niewielki obszar na północnym krańcu plaży jest wykorzystywany przez nudystów. Można dojść na plażę z kilku dróg na północ od Rønne, należy pamiętać, że przy spokojnej pogodzie fale spowodowane szybkimi promami, które kursują między Rønne i Ystad, mogą zaskoczyć małe dzieci na skraju wody.

Plaża Nørrekås jest jedną z pięknych piaszczystych plaż Rønne

Plaża Norrekas
 

Nørrekås to tak naprawdę duża marina w Rønne. W ostatnich latach nawieziono tam dużo piasku, tworząc popularną małą plażę w centrum miasta.

Plaża Sose jest jedną z mało znanych plaż na Bornholmie na południowym wybrzeżu wyspy

Plaża Sose
 

Plaża Sose znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy Bornholm. Jest to wąski pas piaszczystej plaży oddzielonej od linii brzegowej kamieniami.

Plaża Sømarken rozciąga się na długim obszarze południowego Bornholmu

Plaża Somarken
 

Sømarken to bardzo zróżnicowana piaszczysta plaża na południu Bornholmu. Piasek jest grubszy niż na sąsiedniej plaży Dueodde, a woda jest głęboka. W wodzie znajdziemy wiele dużych kamieni, które  są doceniane przez starsze dzieci, które skaczą z nich do wody. Sømarken składa się z dwóch części: Østre Sømark i Vestre Sømark. Østre Sømark to mała wioska rybacka z własną wędzarnią / restauracją, a Vestre Sømark to odrębna dzielnica wakacyjna.

Obszary naturalne


Newsletter
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Facebook