Snogebaek

Ok. 5 km na południe od Nexo leży Snogebaek.

Mała, cudna wioska rybacka położona między dwoma najbardziej znanymi plażami Bornholmu, a mianowicie Balka i Dueodde. Ponieważ większość prób zbudowania portu przy brzegu się nie powiodła, w 1888 roku zbudowano port w morzu ok. 100 m od brzegu a dojście do kei jest kładką.

Jest to malowniczy, maleńki porcik oraz typowo letniskowa miejscowość. Huta szkła, warsztat i sklepik pani Kristen Langjaer z malowanymi wyrobami ze szkła oraz fabryczka ręcznie wytwarzanej czekolady i doskonała wędzarnia ryb sprawiają, że warto się tam wybrać.

Dodatkową atrakcją jest duża plaża ciągnąca się aż za latarnię Dueodde, z której roztacza się wspaniały widok na rozległe wydmy i morze.

Historia miasta Snogebaek
Pierwsze pisemne wzmianki o Snogebæk pochodzą z 1555 roku, ale uważa się, że obszar ten był zamieszkany od średniowiecza.

Początkowo prawdopodobnie składał się z kilku rozproszonych gospodarstw, które utrzymywały się z rolnictwa i rybołówstwa.

Pierwszy port został zbudowany na wybrzeżu przez rybaków w 1869 roku, ale wkrótce zapełnił się piaskiem. W 1889 roku, dzięki sukcesowi rozwoju Bornmana Armager, zakończono budowę nowego portu na wyspie, połączonego z brzegiem drewnianą kładką o długości około 100 metrów. Obiekty żeglarskie zostały dodane później.

Społeczność rozrosła się w XIX wieku, kiedy między domami wiejskimi powstały nowe domy. W 1920 roku, po wakacjach zostały dodane na północ i południe, obiekty turystyczne wokół portu.

Niedawno na zachód zbudowano domy wolnostojące. Turystów przyciąga atmosfera wioski rybackiej, piaszczysta plaża i lokalne restauracje, w których znajduje się duża wędzarnia, która jest czymś w rodzaju atrakcji.

Atrakcje w Snogebaek
Od 1973 r. w Snogebæk odbywają się coroczne uroczystości, początkowo w celu zapewnienia środków na ulepszenia dla społeczności.

Pomimo wielu trudności, w 1988 roku uroczystości zostały rozszerzone z udziałem miejscowych mieszkańców, którzy zorganizowali konkurencyjne zajęcia sportowe.

W latach 90. pojawiła się muzyka i śpiew, prezentowane zarówno przez artystów lokalnych, jak i krajowych, a następnie zespół jazzowy. Obchody wkrótce przekształciły się w festiwal muzyczny z udziałem około 2500 słuchaczy zespołu Lars Lilhold .

Niedawno trzydniowa impreza przyciągnęła ponad 8000 gości z udziałem Fi-Fi Dong, Robbiego Williamsa Jam, Havz Jazz i Valentinos Dance Orchestra.


 

Tweet
BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram