Południowe wybrzeże

Południowe wybrzeże

wyspy Bornholm

Południe wyspy Bornholm to przede wszystkim szerokie i piaszczyste plaże, które ciągną się od Rønne aż do Balki na wschodnim wybrzeżu, przeważają tutaj krajobrazy równinne i wydmy.

Dueodde
plaża
Arnager
Co warto zobaczyć
 

Południowe wybrzeże to miejsce dla osób ceniących sobie słoneczne kąpiele na przepięknych, piaszczystych plażach, najsłynniejsza i najszersza z nich to plaża w Dueodde. Znajdą tu miejsce dla siebie również amatorzy sportów wodnych - surferzy i kitesurferzy na plaży w Jomsfurgard.

Kościół w Pedersker jest najstarszym kościołem na Bornholmie, jego prosty kształt wskazuje na wczesny okres budowy. 

Rønne– największe miasto i port morski na duńskiej wyspie Bornholm. Miasto zamieszkuje około 14 tys. mieszkańców.

NaturBornholm to popularne w Danii centrum rozrywki o powierzchni 3000 m2 z maszyną czasu, trzęsieniem ziemi, dinozaurami, akwarium bałtyckim, żywymi krokodylami, pokazem żubrów, samochodami elektrycznymi i wieloma innymi.

Z czterech okrągłych kościołów na Bornholmie Nylars jest najlepiej zachowanym kościołem rotundowym. Zbudowany jest głównie z wapienia Bornholmskiego z dodatkiem granitu.

Bornholm Muzeum jest muzeum historii kultury,muzeum gromadzi, konserwuje, bada i eksponuje artefakty w celu podniesienia świadomości na temat dziedzictwa kulturowego Bornholmu.

Tweet
BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram