Atrakcje na Bornholmie

Kąpiele słoneczne i morskie
możliwe są na wielu mniejszych i większych plażach i kąpieliskach, z których największą i najlepszą jest ciąg piaszczystej, czyściutkiej plaży od Balka do Duodde, uważanej za najlepszą plażę nad Bałtykiem. Znajdujący się tam piasek jest tak drobny, że w dawnych czasach używano go w zegarach-klepsydrach, a samo wejście do wody jest bardzo łagodne i przyjazne dzieciom. W tym roku zbudowano tam drewniany chodnik umożliwiający "dojazd" do samej wody z wózkami dziecięcymi bądź inwalidzkimi.

Piesze wędrówki
Porywająca natura bornholmska aż się prosi, by ją bliżej poznać pieszo.Wyznaczone są specjalne ścieżki dla wędrówek pieszych, obejmujące najciekawsze miejsca widokowe i umożliwiające dotarcie do najpiękniejszych zakątków.


Wycieczki rowerowe
Wyspa to także raj dla rowerzystów, gdzie ponad 200 km ścieżek rowerowych zapewnia nie tylko bliższe poznanie wyspy, ale i solidną porcję ruchu.

Zwolennicy jazdy autobusem mają do dyspozycji sieć autobusów kursujących po całej wyspie. Dodatkową atrakcją są organizowane latem autobusowe wycieczki tematyczne.

Pola golfowe i Joboland
Miłośnicy golfa mogą skorzystać z 3 świetnie utrzymanych pól golfowych, przyciągających graczy z całej Europy.

Wielką atrakcją dla dzieci większych i tych bardziej dorosłych jest olbrzymi park zabaw i wypoczynku Joboland z dużym aquaparkiem, restauracją i koncertami muzycznymi. Cieszy się on zrozumiałą popularnością.


Wędkowanie i Żeglarstwo
Czysta woda okalająca wyspę kryje w sobie obfitość wielu gatunków ryb, m.in. coraz bardziej popularnego łososia bałtyckiego i dorsza.

Ilość i jakość portów bornholmskich na ponad 140 km wybrzeżu zachęca wielu żeglarzy do przybycia na Bornholm.

Muzea i koncerty
Do odwiedzin zapraszają też liczne bornholmskie muzea, galerie, warsztaty mieszkających na wyspie wielu artystów i twórców rzemiosła artystycznego oraz nowo otwarty kompleks NaturBornholm, prezentujący historię i bogactwo przyrody Bornholmu.

Przez całe lato na Bornholmie odbywają się również koncerty muzyki poważnej, jazzowej i rockowej oraz festyny i pchle targi.

BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram