Koncerty i Festiwale
 

Koncerty i festiwale na Bornholmie

Bornholms Musikhuzet

Koncerty i różne wydarzenia muzyczne odbywają się w Musikhuzet, na dużym rynku w Rønne. Czy to popowe koncerty, świąteczne śpiewy, muzyka klasyczna, czy chóry dziecięce - wszystko to jest organizowane w tym samym miejscu. Musikhuzet stanowi centrum sceny muzycznej i kulturalnej całej wyspy. Zaczynając od małego Konzerthaus, który przekształcił się w profesjonalne miejsce na przestrzeni lat z ponad 100 koncertami rocznie.

Zróżnicowany program zawiera ciekawe koncerty i przedstawienia teatralne dla prawie każdej grupy wiekowej. Oprócz znanych artystów z całej Danii, lokalni muzycy i zespoły mają okazję zaprezentować swoje umiejętności na scenie. Co więcej, poszczególne pomieszczenia są dostępne dla lokalnych stowarzyszeń muzycznych i teatralnych jako sale ćwiczeń.

Musikhuzet składa się z dwóch budynków:

Główny budynek „Muzikhuzet”, w którym odbywają się większe imprezy, oferuje 360 ​​miejsc i 670 miejsc stojących. Tutaj znajduje się również zaplecze i  administracja.

Aneks „Raschs Pakhus” ze 100 miejscami w kawiarni muzycznej na parterze służy spotkaniom muzyków i teatrowi dla dzieci. Na pierwszym piętrze znajdują się sale wykładowe, wystawy i miejsca na inne imprezy. Drugie piętro jest zarezerwowane dla edukacji artystycznej i szkolnej.

Bornholms Musikhuzet
Bornholms Musikhuzet Ronne
Raschs Pakhus
Allinge Jazz Festival

Allinge Jazz Festival

Allinge Jazz Festival co roku na początku lipca przyciąga na Bornholm wielu fanów dobrej muzyki. Przez tydzień spotykają się i grają w różnych miejscach muzycy, głównie muzykę jazzową. Allinge Jazz Festival nie musi się wstydzić za swoje koncerty np. z Copenhagen Jazz Festival. Międzynarodowi muzycy zawsze znajdują drogę na wyspę. Na północnym krańcu Bornholmu w Allinge, co roku odbywa się 30-35 koncertów w 28 tygodniu kalendarzowym.

Prawie wszystkie te wydarzenia są bezpłatne, nawet koncerty kościelne w kościele Allinge i wycieczki jazzowe z MS Ertholm.

Festiwal Portu Snogebæk

Święto portu w Snogebæk jest coroczną atrakcją lata w małej społeczności na wschodnim wybrzeżu Bornholmu. W porcie, między wędzarnią a niewielkimi chatkami rybackimi, ustawiana jest scena, a różne zespoły grają zróżnicowany program przez kilka dni.

Oprócz muzyki znajdziemy tutaj wiele atrakcji i straganów sprzedających piękne i smaczne rzeczy.

Data: 24-26 lipca 2020 r.

Festiwal Portu Snogebæk
Festiwal Snogebæk
Portu Snogebæk
Koncert Hammershus Fairtrade

Koncert Hammershus Fairtrade

Koncert Hammershus Fairtrade odbywa się na tle zapierających dech w piersiach ruin zamku Hammershus .

Na otwartym terenie przed zamkiem budowane są dwie ogromne sceny, na których wieczorem występują różne duńskie i międzynarodowe zespoły, dzięki czemu ten wieczór jest festiwalem rocka i popu.

Koncert Fairtrade to festiwal folklorystyczny dla całej rodziny. Oprócz koncertu powstaje wiele straganów, w których można jeść i pić pyszne rzeczy.

Wonderfestiwall

Wonderfestiwall to festiwal o międzynarodowym charakterze. Krajowe i międzynarodowe zespoły ze wszystkich gatunków muzycznych sprawiają, że miejsce festiwalowe u podnóża zamku Hammershus jest największym parkietem tanecznym na Bornholmie.

Festiwal rozwija się w ostatnich latach i jest znany daleko poza granicami Bornholmu. Wielu odwiedzających planuje wakacje w trakcie trwania festiwalu i przyjeżdża na wyspę Bornholm tylko na trzy dni.

Data: 13-16 sierpnia 2020 r.

Wonderfestiwall
Wonderfestiwall Hammershus
Hammershus Wonderfestiwall
Baltic Sea Jazz Festival

Baltic Sea Jazz Festival

Baltic Jazz Festival odbywa się w Nexø . Kilka etapów zapewnia dobrą atmosferę w różne dni. Zawsze dzieje się dużo, szczególnie na rynku w Nexø, gdzie występują duńscy i międzynarodowi artyści.

Tydzień kultury Bornholmu

Tydzień kultury na Bornholmie odbywa się co roku we wrześniu na wyspie Bornholm. Spektrum wydarzeń sięga od koncertów przez festiwal filmowy, teatr, cyrk i taniec, po rękodzieło i sztuki wizualne.

Dokładny program można znaleźć na stronie internetowej Bornholms Kulturwoche.

Tydzień kultury Bornholmu
Tydzień Bornholmu
Tydzień kultury na Bornholmie
Koncerty noworoczne w Allinge

Koncerty noworoczne w Allinge

Każdego roku w styczniu w Nordlandshalle w Allinge odbywają się fantastyczne koncerty noworoczne ze znanymi solistami.

Konkurs kulinarny na Bornholmie „Sol over Gudhjem”

Każdego lata od 2009 roku w porcie Gudhjem odbywają się niezwykłe zawody kulinarne. W oparciu o największą kulinarną specjalność Bornholmu o nazwie „Sol over Gudhjem”- słońce nad Gudhjem, światowej klasy szefowie kuchni spotykają się w zawodach.

Nacisk kładziony jest na wykorzystanie typowych produktów i składników Bornholmu. Wybitne jury wyłania zwycięzcę.

Data: 20 czerwca 2020 r.

Konkurs Kulinarny Na Bornholmie „Sol Over Gudhjem”
Konkurs Kulinarny Na Bornholmie
Konkurs Kulinarny „Sol Over Gudhjem”

Teatr Rønne

Teatr przy Teaterstrasse 2 na starym rynku Rønne został otwarty w 1823 roku. To sprawia, że ​​Rønne Theater jest najstarszym teatrem w Danii, który działa do dziś.

Wystawa ze zdjęciami i plakatami opowiada o długiej historii, przez którą przeszła ta instytucja kultury. Ponadto od 2011 r. istnieje książka o sytuacji historycznej, którą można kupić w kasie biletowej.

Teatr Rønne oferuje szeroki wachlarz przedstawień teatralnych. Od poważnych dramatów, przez krytyczne sztuki społeczne po komedie - każdy znajdzie coś dla siebie. Teatr regularnie wystawia klasyki, takie jak opowieść o „Oliver Twist” Charlesa Dickensa. Ale w teatrze Rønne jest też coś dla rodzin z dziećmi. Są takie widowiska jak „Captain Bimse Christmas” lub znane klasyki książek dla dzieci, takie jak „Ronja, córka rabusia”.

Zwiedzanie z przewodnikiem w teatrze Rønne

Celem oprowadzania po teatrze jest przybliżenie obiektu jak największej liczbie osób. Dlatego też wycieczki są oprowadzane przez osoby, które od dłuższego czasu mają kontakt z teatrem, są to zarówno wolontariusze, jak i częściowo sami aktorzy. Wycieczki trwające około 50 minut kosztują 25 koron na osobę, dzieci do dwunastu lat maja bezpłatne wejście, odbywają się one regularnie latem między lipcem a wrześniem, we wtorki o 11:00 oraz w czwartki o 14:00.

Ceny biletów wynoszą od 60 do około 200/220 DKK.

Teatr Rønne
Teatr w Rønne
Teatr
Bornholms Street Theatre Festival

Bornholms Street Theatre Festival

Festiwal teatrów ulicznych na Bornholmie oferuje zabawę i rozrywkę dla całej rodziny. Artyści uliczni z kraju i zagranicy oferują muzykę, taniec i akrobacje w trzech miastach w ciągu trzech dni.

Lokalizacja: Rønne, Gudhjem i Svaneke

Tweet
BORNHOLM


Bornholms Museum

orllo

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram