mapa plaż dla surferów

Plaże dla surferów

Wybrzeże Bornholmu jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, jednak wybrzeża są tu różne. Na południowym wybrzeżu znajdziemy szerokie, piaszczyste plaże. Są one idealne do zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich.

Z kolei wybrzeże północne jest bardziej skaliste, a nawet klifowe, co sprzyja spacerom i pieszym wędrówkom pośród pięknych nadmorskich krajobrazów. Woda u wybrzeży Bornholmu jest bardzo czysta i przejrzysta, co jest dodatkowym atutem aktywnego wypoczynku nad wodą.

W Nexo znajduje się baza „Eastwind watersport”, gdzie można wypożyczyć sprzęt do uprawiania windsurfingu, surfingu oraz kitesurfingu i nauczyć się tych sportów, pod okiem doświadczonego instruktora.

Średnia siła  i kierunek wiatru na Bornholmie

róża wiatrów

 

windsurfing na Bornholmie Windsurfing na Bornholmie

Wybrzeże Bornholmu jest idealnym miejscem do uprawiania windsurfingu, a plaże w Balka i Dueodde są bardzo popularne zarówno wśród doświadczonych windsurferów, jak i nowicjuszy.

kitesurfing na Bornholmie Kitesurfing na Bornholmie

Kitesurfing to fantastyczna rozrywka, w której można poczuć moc natury, jednocześnie uprawiając ekscytujący sport.

Najkorzystniejszy wiatr dla tego sportu- to plaże Balka, Duodde lub Boderne - ponieważ odpowiedni wiatr jest niezbędny, jeśli chcemy się cieszyć kilkoma godzinami zabawy na wodzie.

Na Bornholmie jest wiele miejsc, w których można wziąć udział w kursie kitesurfingu, ale większość z nich odbywa się na plażach Balka, Duodde i Boderne.

sup na Bornholmnie Sup na Bornholmie

Stand up paddle surfing to sport wodny, który sprawia przyjemność w momencie, gdy staniemy na desce.

Surfowanie na stojąco to sport wodny, w którym szybko czujemy, że robimy postępy, jednocześnie rozwiązując wiele wyzwań i rozwijając się.

Jednocześnie zapewnia dobrą kondycję i pozwala cieszyć się świeżym powietrzem.

mapa Dueodde

Plaża Dueodde

Warunki wiatrowe są tu najbardziej niezawodne. Najlepsze fale pochodzą z zachodu do południowo-zachodniego wiatru, należy uważać na silne prądy, które często tu występują. Obszar ten jest turystyczny i wysoce rozwinięty, ale zawsze można znaleźć prywatność gdzieś na rozległych wydmach.

incentiv
FALE:
małe, max 2 m
wędkarstwo morskie
BRZEG:
piach
zwiedzanie z przewodnikiem
DNO:
piaszczyste
zawody
WIATR:
SW, WSW, W
mapa Balka

Plaża Balka

Dobre warunki wiatrowe, krystalicznie czysta woda w pobliżu uroczej wioski rybackiej Snogebæk - dla wielu, jednej z najpiękniejszych zakątków wyspy. Przy wiatrach NE tworzą największe fale. Przy i na brzegu występują czasem wodorosty.

incentiv
FALE:
małe, max 2 m
wędkarstwo morskie
BRZEG:
piach
zwiedzanie z przewodnikiem
DNO:
piaszczyste
zawody
WIATR:
NE, ENE, E, ESE, SE
mapa Boderne

Plaża Boderne

Piękna plaża idealna po sezonie. Wielkość plaży zmienia się w zależności od siły wiatru. Pływać można przy wszystkich kierunkach od zachodniego przez południowy po wschodni. Należy uważać na skały w wodzie.

incentiv
FALE:
małe, max 2 m
wędkarstwo morskie
BRZEG:
piach
zwiedzanie z przewodnikiem
DNO:
piaszczyste
zawody
WIATR:
SW, WSW, W, WNW
mapa Sandvig

Plaża Sandvig

Plaża znajduje się w północno-wschodniej części Bornholmu. Wybrzeże w tej części wyspy to głównie strome, skaliste klify ze sporadycznymi piaszczystymi plażami. Sandvig jest jedną z tych plaż, idealna do surfingu przy wiatrach od północno- zachodniego do południowo- wschodniego.

incentiv
FALE:
małe, max 2 m
wędkarstwo morskie
BRZEG:
piach
zwiedzanie z przewodnikiem
DNO:
piaszczyste
zawody
WIATR:
SW, WSW, W, WNW


Bornholms Museum

Nasi Partnerzy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję
Facebook
Instagram