Home Fotografie Katalog Szukaj Forum

w góre
 
Hotele
Booking
Schroniska
Campingi
Plac biwakowy
Tani pobyt
Wynajem

 

W Dani biwakowanie odbywa się tylko w wyznaczonych do tego miejscach, bowiem prawnie zabronione jest rozbijanie namiotu „na dziko”. W tym celu zostały między innymi stworzone prywatne pola namiotowe, na których jedynie znajduje się toaleta i ewentualnie woda bieżąca. Opłata za przebywanie na placach biwakowych wynosi 15 koron za dobę od osoby i zwykle jest płacona bezpośrednio gospodarzowi lub wrzucana do przeznaczonej skarbonki na miejscu. Często u gospodarza, za dodatkową opłatą, można korzystać z pryszniców, pralki itp.

Plac biwakowy przy gospodarstwie  „Lille Gadegard”

Sondre Landevej 63, Pedersker, 3720 Aakirkeby, tel. 5697 8063, E-mail: a7@a7.dk, www.a7.dk

Właściciele: Yvonne i Jesper Paulsen.

Lokalizacja: Plac biwakowy znajduje się na polanie między dwoma małymi laskami, na południe od młynu Pedersker Molle. Jeżeli podczas wakacji masz się ochotę spędzać czas na wspaniałej plaży przy DUEODDE, to właśnie ten plac biwakowy jest najbardziej dogodnie usytuowany. W zasięgu trzech kilometrów znajduje się sklep, który jest czynny codziennie w godzinach 8-18, restauracja z pięknym widokiem na morze, wspaniała i bezpieczna dla dzieci plaża z wyjątkowo białym i miałkim piaskiem, piekarnia oraz kościół Pedersker. Inne możliwe cele wycieczek to na przykład: młyn wodny Slusegård Vandmølle, twierdza Ringborgen, port z wędzarnią ryb w Sømarken, minigolf oraz wynajem rowerów, warsztat tkacki słynnej Karen Dam i wiele innych. Plac biwakowy należy do gospodarstwa Lille Gadegaard, w którym jest malutki sklepik, czynny w sezonie truskawkowym, gdzie między innymi można kupić wino truskawkowe.          

Plac biwakowy przy gospodarstwie  „Egelokke”

Moselokkevej 5, 3770 Allinge, tel. 56480108, komórka: 246107881

Właściciele: Jytte i Hans Henrik Krak

Przy gospodarstwie Egelokke znajdują się dwa place biwakowe. Jeden z nich jest położony na przytulnym trawniku, tuż za gospodarstwem, na samym skraju lasu. Drugi plac, z którego można korzystać po 15 lipca, znajduje się na polanie około 300 metrów w głąb lasu, przy małym leśnym jeziorze. Do najbliższego sklepu jest około dwóch  kilometrów. W sąsiedztwie gospodarstwa znajduje się muzeum kamieniarstwa Moselokken stenbruds museum. Obok gospodarstwa przechodzi trasa rowerowa. Przykładowe cele wycieczek to: piękne doliny „Blaaskinsdalen” i „Finnedalen”, w których jest niezwykle urozmaicona flora, kościół rotunda w Olsker, ruiny twierdzy  Hammershus, wspaniałe formacje skalne zwane „Lovehovederne”, Hammerknuden, muzeum kamieniarstwa Moselokken i kamieniołom, port rybacki w Vang, Jons Kapel, wrzosowisko Rutsker Hojlyng, dolina Dondalen w której znajduje się największy w Danii wodospad, plaża w piaszczystej zatoce Sandvig.

Plac biwakowy przy gospodarstwie „Lille Sursaenkegard”

Sursaenkevej 8, 3700 Ronne, tel. 5696 3029.

Właściciele: Elna & Holger Olsen.

Lokalizacja: Plac biwakowy znajduje się na terenie pięknego ogrodu, w  gospodarstwie rolnym. Gospodarstwo Lille Sursaenkegaard jest starodawnym gospodarstwem rolnym, gdzie jest wiele różnych zwierząt, z którymi można się zaprzyjaźnić i pogłaskać. Klimat wokół pola biwakowego tworzy miejsce idealne dla całej rodziny, można tu zwiedzać obory, stajnie i spacerować po polach. Na terenie gospodarstwa znajduje się także duża hala do jazdy na koniach, w razie złej pogody można w tej chali przenocować. W związku z tym, że gospodarstwo i plac biwakowy znajduje się w odległości pięciu kilometrów od Ronne i promów, polecamy rozpocząć lub zakończyć swoje wakacje u nas. Przykładowe cele wycieczek to: Kościół rotunda Nyker, port rybacki w Arnager, wędzarnia ryb znajdująca się na samym końcu pasu startowego na lotnisku, starówka w Ronne, muzeum Erichsens Gard, muzeum Bornholmu, muzeum wojskowe, fabryka ceramiki w Ronne, kosciol w Ronne, teatr w Ronne, ktory jest najstarszym teatrem w Danii.

Plac biwakowy przy gospodarstwie „Gulhave”

Gulbakkevejen 6, 3720 Aakirkeby, tel. 5699 9284.

Właściciele: Lisbeth i Benny Jensen.

Lokalizacja: Plac biwakowy znajduje się w dawnym kamieniołomie w którym od 1960 roku wydobywano żwir. Tutaj można rozbić namiot w miłym odosobnionym miejscu, 200 metrów od pięknego lasu. Las, który nazywa się Almindingen jest trzecim co do wielkości lasem w Danii, jednocześnie niewątpliwie najpiękniejszym. Plac biwakowy znajudje się w znakomitym miejscu w samej sieci wspaniałych ścieżek rowerowych. Polecamy jazdę rowerową lub spacery w tych pięknych okolicach. W pobliżu jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzania, na przykład: bagna Kaergardsmosen i Vallensgardsmosen, Rytterknaegten (najwyższy punkt na wyspie w którym jest wieża widokowa), Kongemindet, Jomfrubjerget, restauracja Christianshojkroen, w którym znajduje się wystawa leśnictwa, siedmiomasztowiec „Syvmasteren” - drzewo z siedmioma pniami, bagno Bastemose, tor wyścigów konnych Bornholms Travbane, miasto Aakirkeby z dogodnymi warunkami na zakupy, strumień Laesaan, przy którym można zobaczyć niezwykle ciekawie prezentującą się geologię, kościół rotunda Nylars Rundkirke, wspaniałe plaże, ruiny twierdz Lilleborg i Gamleborg, dolina Ekkodalen, ruchomy głaz „Rokkesten”. Na gospodarstwie można kupić drewno na ognisko.  

Plac biwakowy przy gospodarstwie „Slettegaard”

Gudhjemvej 35, 3760 Gudhjem, tel. 5649 5028.aściciel: Ole Harild

Lokalizacja: Ten pięknie położony plac biwakowy otaczają szumiący strumyk i strome skały . Biwakując tutaj można się poczuć jak w sercu samej przyrody, na odosobnieniu, ale jednocześnie blisko wielu, z najbardziej popularnych atrakcji na Bornholmie. Polecane cele wycieczek to: gospodarstwo Melstedgaard, które jednocześnie jest muzeum rolniczym, port w Melsted, malownicze miasto Gudhjem, największy na wyspie kościół rotunda Osterlars Rundkirke, wyspy Christianso, słynna wędzarnia ryb w Gudhjem, muzeum w Gudhjem, wytwórnia artystycznych przedmiotów ze szkła w Saltuna, kryty basen w Gudhjem, centrum śreniowiecza „Bornholms Middelaldercenter”. Na gospodarstwie można wypożyczyć rowery. Na gospodarstwie istnieje także możliwość wynajęcia nowoczesnego i wygodnego mieszkania na czas pobytu.

Plac biwakowy przy gospodarstwie „Ellesgaard” w Paradisbakkerne

Ibskervej 35, 3740 Svaneke. tel. 5649 2165. E-mail:ellesgrd@post5.tele.dk,

Właściciele: Inger i Hans Jorgen Bjerregaard.

Lokalizacja: Plac biwakowy znajduje się na polanie, na skraju lasu, przy drodze Oksemyrevej – jest to droga prowadząca do fantastycznych terenów przyrodniczych Paradisbakkerne. Wczesnym rankiem słońce skutecznie zachęca do wyjścia z namiotu i podziwiania pięknego widoku na bornholmskie krajobrazy z Bałtykiem w tle. Biwakując na tutejszej polanie, warto odstawić rower chociaż na jeden dzień i wybrać się na wspaniały spacer, by podziwiać  piękną przyrodę na wzgórzach „Paradisbakkerne”. Po spacerze polecamy wybrać się nad morze do Aarsdale, są bardzo dobre warunki do kąpieli. W Aarsdale są sklepy i wędzarnia ryb. Inne przykładowe cele wycieczek rowerowych to: piękny, stary młyn „Aarsdale Molle”, park rozrywki Joboland, miasto Svaneke z niezywkle piękną architekturą, port w Nexo, muzeum słynnego duńskiego pisarza Martin Andersen Nexo, muzeum miasta Nexo. W gospodarstwie „Ellegaard” można kupić drewno do ogniska.

C ena za dobę na placach biwakowych wynosi 15 koron od osoby.

 

 

 
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie
w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty sa chronione prawem autorskim.
©