Home Fotografie Katalog Szukaj Forum

w góre
 
Historia
Klimat
Natura
Turystyka
Krolle-Bolle
Opinie turystow

 

Poniżej podajemy opinie polskich turystów, którzy spędzili w tym roku wakacje na Bornholmie.

Dziś wróciliśmy po całonocnej podróży z Bornholmu do domu. Spędziliśmy tam piękny tydzień,  bardzo odpoczęliśmy od wszystkiego. Jestem zachwycona wyspą i życiem tam. Spokój, cisza, bezstres i bezpieczeństwo. Mieszkaliśmy w przytulnym nowo wyremontowanym mieszkanku na gospodarstwie chłopskim. Chyba wszystko zwiedziliśmy co trzeba....jedliśmy wędzone śledzie i soft-ice ....spacerowaliśmy po plażach, Svaneke i Roenne.... Niestety niczego tak naprawdę się nie dowiedziałam o życiu mieszkańców wyspy, bo nasi gospodarze byli bardzo zapracowani i nikogo miejscowego nie udało nam się zagadać dłużej. Miasteczka wydawały nam się dość puste, miejscowych mało, więcej turystów. Zamierzam się zainteresować Danią, poczytać i odwiedzić Duński Instytut Kultury w W-wie, bo podobno taki istnieje. Ciekawa jestem, czy cała Dania wyglada mniej więcej jak Bornholm czy to rzeczywiście taka perła tego kraju....
Ludzi byli nadzwyczaj uprzejmi i ufni...nie było problemu z zostawieniem samochodu ani roweru....nie do pomyślenia w Polsce.... Bedziemy jeszcze długo pod wrażeniem naszego pobytu....żałuję, że w Polsce nie można się czuć nawet troszeczkę tak bezpiecznie jak tam !!!

(C.T. , Warszawa)

-------------------------

Szczęśliwie dotarliśmy do domu wczoraj rano, choć opuszczaliśmy wieczorem Bornholm z dużym żalem i poczuciem głębokiego niedosytu !!! Przyznam szczerze, że wielokrotnie podróżując po Europie - zdarzyło mi się to po raz pierwszy !!! Kilka dni spędzone na wyspie zaliczyć mogę (a wrażenie to podzielają wszyscy uczestnicy naszej "wyprawy”) do jednych z najciekawszych wakacji, jakie do tej pory spędziłem !!! Postanowiliśmy, że musimy tam jeszcze wrócić. Najbardziej obawialiśmy się pogody - dopisała, warunki mieszkania - znakomite, odległość od morza - trudno wymarzyć lepiej i wiele, wiele niezwykle ciekawych zakątkow, które poznaliśmy !!! Na dodatek nie trzeba było przejeżdżać przez pół Europy, żeby to wszystko zobaczyć !!! Odnaleźlismy wiele "klimatów" takich jak w Bretanii czy Normandii, które wcześniej nam się podobały bardziej niż zatłoczone plaże w południowych Włoszech czy "szpanerstwo" Lazurowego Wybrzeża.

(S.S., Kraków)

-----------------------

Bornholm to wspaniale miejsce na wakacje rodzinne. Na wyraźne życzenie dzieci byliśmy w Joboland 2 razy w ciągu tygodnia. Poza tym – rowery, plaża , wycieczki - czyli super odpoczynek. Wyspa, dzięki jej spokojowi i ciszy wydaje się też znakomitym miejscem na spędzenie starości. Zaczęliśmy nawet z mężem rozważać kupno domku na wyspie po przejściu na emeryturę... ale ten trudny język....

(B.K., Katowice)

___________________

Bornholm to fantastyczne miejsce na wakacje nie tylko rowerowe. Morze w ogóle nie przypomina Bałtyku po stronie polskiej.
Piwo nie jest wcale takie drogie (jak np.w Szwecji) a rybki-boskie.
Urokliwe miasteczka, przyroda,a na deser (jak ktos lubi) miasteczko wodne Brendegarshaven z pięknym parkiem i karuzelami itp uciechami bez prądu-napęd wlasny, a kiedyś-4-5 lat temu bywały tam pikniki z całą pięknie upieczoną świnką, kartofelsalat+warzywka świeże za całkiem przystępną cenę, a próbować świnkę można było do woli.
(Anonimowo)

__________________________

Byliśmy na Bornholmie ! Pięknie a co najważniejsze cicho i spokojnie.
Zwiedziliśmy przez te dwa tygodnie dużo. Na pewno wrócimy. Polecam wszystkim, którzy lubią ciszę i spokój.Hurra!! Nie ma budek z szaloną, prostacką muzyką. Pycha lody!
(Anonimowo)
----------------------------

Ja też byłam na Bornholmie - na przełomie lipca i sierpnia. Było wspaniale.
Lody oczywiście też. Oh! I ryby oczywiście! Kto wie czym jest sos do śledzia "remulade" - to było przepyszne!
(Anonimowo)

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie
w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty sa chronione prawem autorskim.
©